بهترین زمان سفر به دبی :

از آنجایی که دبی یک شهر صحرایی در کشور امارات می باشد، جای تعجبی نیست که آب و هوای گرم و روزهای شدیدا آفتابی داشته باشد. گرم ترین ماه های دبی بین ماه های می تا سپتامبر می باشد که دمای هوا به 39 و 40 درجه می رسد و احتمال بارش باران تقریبا صفر است.
اما دبی در ماه های دسامبر، ژانویه و فوریه خنک ترین آب و هوا را دارد هرچند که با وجود آفتاب، دمای هوای دبی هیچ گاه کمتر از 23 درجه نمی شود. ماه های فوریه و مارچ پربارانترین ماه های دبی هستند ولی میزان باران در این زمان تنها 23 میلیمتر در هر ماه و بسیار ناچیز است. در حقیقت میزان بارش سالانه ی دبی تنها 150 میلیمتر می باشد.
بهترین زمان برای سفر به دبی از اواخر آبان ماه تا اواسط اردیبهشت می باشد . که هوا در بهترین وضعیت است . ضمن اینکه در ماه مبارک رمضان اصول اسلامی منع خوردن و آشامیدن علنی به سختی اجرا میشود .
به یاد داشته باشید که ماه رمضان اصلا ماه خوبی برای سفر به دبی نیست .مردم دبی بسیار به این ماه و آداب آن پایبندند.کلیه دیسکو ها و بارها در این ماه تعطیل است.کلیه فست فود ها کافی شاپ ها و رستوران ها تا موقع اذان تعطیل است و هیچ جایی برای خرید غذا حتی برای مسافران پیدا نمی شود..ضمنا خوردن و آشامیدن در ملا عام قدغن است حتی برای مسافران و توریست ها و پلیس با این مورد جدا برخورد می کند.حتی فست فود های سالن بیرونی فرودگاه ها هم تعطیل است..معمولا دبی در ماه رمضان خیلی خلوت است چون توریست ها خیلی کم می آیند و افراد مقیم اروپایی هم معمولا در این ماه دبی را ترک می کنند.