راهنمای گرفتن ویزای دبی

در دبی و  کشورهای دیگر ناحیه خليج فارس، ويزا به وسیله اداره وزارت کار و مهاجرت صادر می گردد و بوسیله مراکز سفارت  امارات در جهان انجام نمیگیرد. ويزای برای دبی با مليت ها و قومیتهای متفاوت، خیلی متفاوت است و قوانين و مقررات ویزای دبی مربوط بدون اطلاع قبلی متغیر می باشد. پیش از اینکه به دبی سفر کنید حتما اطلاعات لازم برای گرفتن ویزا را داشته باشید و اقدام به گرفتن ويزا کنید. بیشتر مسافران به غیر از افراد ساکن در کشورهای عضو شورای همکاری خليج (بحرين، قطر، کويت، عمان و عربستان سعودی) باید اقدام به تهیه ویزا بکنند .

برای صدور ويزا به هر دلیلی  مانند: سياحت , تجارت , شخص، شرکت و يا سازمانی در دبی باید برای تقاضا کننده ويزا ضمانت را بر عهده بگیرند و  مسئول مسافر محسوب می شوند و بايستی مسافر را در تاريخ تعیین شده از کشور خارج بکنند. در امارات به این مسئول کفيل گفته می شود.برای صدور ویزا باید کفیل وجود داشته باشد. در دو حالت کفیل برای مسافر می تواند ويزا درخواست کند. اول از نزديکان فرد سفر کننده باشد که در اين حالت بايد فرمی برای نسبت داشتن با مسافر از سفارت بگیرند .دوم بر طبق رابطه های تجاری و کاری ،  شرکتهای خصوصی و سازمانهای دولتی می توانند برای مسافر خود درخواست ويزا کنند. ويزاهای زيارتی و توريستی بوسیله هتل ها , خطوط هوايی،  و يا آژانس های مسافرتی درخواست داده می شود (به همین دلیل آژانسهای مسافرتی از تمامی مسافرهای دبی ضمانت می گیرد)

انواع ويزا

•  ويزای دائم
•  ويزای موقت

ويزای موقت 3 نوع را شامل می شود : 1- ويزای توريستی  2- ويزای ترانزيت   3- ويزای زيارتی

1- ويزای توريستی: اين ويزا برای یک ماه می باشد و امکان تجديد تاریخ امکان ندارد اين ويزا به شهروندان و ایرانیان  33 کشور اعلام شده ويزای زيارتی داده نمی شود.

2-  ويزای ترانزيت:  مدت اين ويزا چهارده روز می باشد و روز ورود و خروج محاسبه نمی گردد در صورت عدم استفاده در اين مدت از درجه اعتبار ساقط می شود..  اين ويزا از سوی اداره مهاجرت دبی صادر می گردد. اين ويزا قابل تمديد نیست.

3- ويزای زيارتی : اين ويزا برای اتباع کشورهای دیگر و  ایرانیان صادر می گردد. شهروندان کشورهايی که نامشان ذکر شده است ، می توانند ويزای زيارتی خود را بطور رايگان در زمان ورود به فرودگاه دبی دريافت کنند.

آلمان- ايتاليا- ژاپن- نيوزلند- كانادا- ايرلند - آمريكا -  سان مارينو -  واتيكان - آندورا - ايسلند - كره جنوبي - سوئد - لوكزامبورك - اسپانيا - هنگ كنگ - برونئي - ليختن اشتاين - سوئيس - يونان -بلژيك -  استراليا -  سنگاپور - مالزي - اتريش - پرتغال - فرانسه - موناكو - انگلستان - فنلاند -  دانمارك -  نروژ

صدور ويزا برای زنان مجرد کمتر از 30 سال جلوگيری می کنند. در صورت همراه داشتن پدر و یا همسر می توانند ویزا بگیرند .
•  صدور ويزا برای افراد بالای پنجاه و پنج سال هم خیلی مشکل است.
•  در صورت ترک به موقع کشور در تاريخ تعیین شده ، در فرودگاه دبی جريمه صد درهمی برای هر روز تاخير از مسافر گرفته می شود.
 اگر تصمیم ورود به کشور امارات از فرودگاه شهری به غیر از دبی (شارجه ، ابوظبی  و ..) را داشته باشید، باید ويزای ورود به شهر را درخواست کرده باشید.